Dokumendihaldurite Ühingu suveseminar 2010

Juba traditsiooniks saanud Dokumendihaldurite Ühingu 2010. aasta suveseminar toimus sel aastal 15. augustil Pärnus looduskauni asukohaga puhkekeskuses Villa Andropoff. Seekordse seminari teemad ei olnud mitte niivõrd rangelt erialased kui just üldharivad ja silmaringi laiendavad, samas siiski oluliselt seotud dokumendihalduri igapäevase tööga. Seminar möödus lõbusas ja vabas õhkkonnas ning osalejate tagasiside üheskoos veedetud päevale oli väga positiivne.
 
Seminari teemad ja koolitajad:
Enesekehtestamine ja toimetulek manipulatsiooniga. Lektor Anu Virovere, MSc. Anu Virovere on psühholoog, suhtlemistreener ning staažikas koolitaja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli füüsikateaduste ja psühholoogia erialal. Ta on läbinud suhtlemistreenerite õppe Tallinna Pedagoogikaülikoolis, omab suhtlemistreeneri diplomit ning töötanud Tallinna Pedagoogikaülikoolis, Tehnikaülikoolis ja EBS-is psühholoogia ja organisatsioonikäitumise õppejõuna ja treenerina. Tippkoolitaja Anu Virovere jagab oma loengusarjas hulganisti nõuandeid ja näpunäiteid, kuidas dokumendihalduri töövõimekust tõsta ja ametit väärtustada äärmiselt vajaliku oskuse – enesekehtestamisoskuse kaudu. Seminaril osalejad said ka nimelise tunnistuse koolitusfirmalt EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS loengutsükli "Enesekehtestamine ja toimetulek manipulatsiooniga" läbimise kohta.
 
Liikumine ja energiate liigutamine kontoritöötajale töökeskkonnas. Lektor TÜ VKA tantsukunsti õppejõud Enn Meiesaar. Enn Meiesaar on õppinud Tallinna Pedagoogilises Instituudis, Eesti Võimlemisliidus (EEVL), Estonian Fitness Academy's (EAF) ning omab tantsuõpetaja ja aeroobikatreeneri oskusi. Karismaatiline ning särasilmne Enn Meiesaar on üks väheseid Eesti meesaeroobikatreenereid. Dokumendihaldurite Ühingu suveseminari jaoks on Ennul ette valmistatud uus ja unikaalne etteaste, millest seminarist osavõtjatel on võimalik esimesena osa saada.
 
Päevakava:
9.30 – 10.00 Kogunemine ja tervituskohv
10.00 – 12.00 Liikumine ja energiate liigutamine kontoritöötajale töökeskkonnas. Enn Meiesaar.
12.00 – 12.15 Kohvipaus
12.15 – 13.45 Enesekehtestamine ja toimetulek manipulatsiooniga. Anu Virovere. Suhtleja kompetentsimudel. Isiksuslikud kompetentsid.
13.45 – 14.45 Lõuna
14.45 – 16.15 Suhtlemine kui protsess. Partneri taju. Mõjustamine. Manipulatsioon. Demagoogia.
16.15 – 16.30 Kohvipaus
16.30 – 17.30 Sõnumi anatoomia. Kehtestamise tehnikad.
Alates 17.30 Vaba õhkkond – võimalus jalutada rannas ja promenaadil, nautida loodust ning omavahel suhelda.

Täname lektoreid ning seminarist osavõtjaid! Kohtumiseni järgmisel suveseminaril!